Godziny otwarcia: pn-pt 7:00– 15:00, tel. 33 81 38 300-309, e-mail: szkolenie@ziad.bielsko.pl

O NAS

O nas

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego ZIAD Bielsko-Biała S.A. jest kluczowym ośrodkiem szkoleniowym dla branży energetycznej w Polsce.
Sukcesywnie rozszerzamy ofertę o szkolenia, takie jak: systemy fotowoltaiczne, systemy alarmowe, pomiary oświetlenia, sieci światłowodowe, połączenia egzotermiczne, obsługa stacji ładowania pojazdów elektrycznych czy szkolenia dla służb straży pożarnej.

Kształcimy rocznie kilka tysięcy pracowników energetyki, znaczna część z nich, nabywa w naszym ośrodku uprawnienia energetyczne wymagane obowiązującymi przepisami prawa.

Jako jedyny ośrodek na południu Polski, posiadamy wewnętrzny oraz zewnętrzny poligon do prac pod napięciem. Specjalistyczna infrastruktura oraz doświadczona kadra instruktorska, przekłada się na wysoką jakość kształcenia, za którą doceniają nas największe podmioty z branży elektroenergetycznej.

Odpowiadając na bieżące wyzwania rynku w zakresie rozwoju kompetencji pracowniczych, poszerzyliśmy ofertę o szkolenia sprzedażowe oraz z zakresu „miękkich” kompetencji biznesowych. W szczególności zachęcamy do realizacji projektów szkoleniowo-rozwojowych w obszarze sprzedaży oraz zarządzania podmiotem w branży elektroenergetycznej.

Realizujemy szkolenia otwarte, a także dopasowane do potrzeb klienta.

Do Państwa dyspozycji oddajemy Hotel Dębowiec, nowoczesne sale szkoleniowe, a także bogatą infrastrukturę rekreacyjną, pozwalającą na aktywne spędzenie czasu pomiędzy szkoleniami.

Misja i wartości
Bezpieczny rozwój – misją naszego ośrodka jest podnoszenie kompetencji zawodowych i społecznych pracowników reprezentujących poszczególne sektory gospodarki naszego kraju, przy jednoczesnym propagowanie bezpieczeństwa pracy.

Wartości, jakimi kierujemy się nie tylko poprzez dobrze brzmiące hasła, ale przede wszystkim w naszych codziennych działaniach to:
Relacje – Jak budujemy relacje? Poprzez transparentne zasady współpracy, wysoki poziom obsługi oraz dążenie do realizacji wspólnych celów.
Jakość – jeśli chodzi o rozwój kompetencji – nie idziemy na skróty, efektywnie wypełniamy czas szkolenia, od tego zależy bezpieczeństwo pracowników, firmy oraz osób delegujących na szkolenie.
Innowacje – w działalności szkoleniowej wykorzystujemy najnowsze rozwiązania i nowinki technologiczne, uczestnicy szkoleń dyspozytorskich rozwijają swoje kompetencje z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora treningowego. Uczestnikom pozostałych kursów dajemy możliwość szlifowania umiejętności w oparciu o renomowane narzędzia oraz produkty. Współpracujemy z akademickimi jednostkami badawczymi w obszarze innowacyjnych projektów wspierających realizowane procesy szkoleniowe.

Historia

Historia naszego ośrodka sięga 1974r. kiedy to powstał Ośrodek Wdrażania Postępu Technicznego w Energetyce- wówczas kluczowy w Polsce ośrodek, realizujący specjalistyczne szkolenia kadry energetycznej.
W 1986r. adekwatnie do ówczesnych kierunków działalności, przekształcono ośrodek w Zakład Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego, w skrócie ZIAD – pod tą nazwą funkcjonujemy do dzisiaj i jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych logotypów w branży szkoleń energetycznych.
Sukcesywny rozwój naszego ośrodka, determinuje umiejętne czerpanie z nabytych doświadczeń i łączenie ich z innowacyjnym podejściem do kształcenia osób dorosłych. Dzięki temu, zajmujemy pozycję kluczowego partnera szkoleniowego dla klientów wymagających rzetelnego kształcenia umiejętności zawodowych, a także klientów oczekujących nowoczesnego podejścia do rozwoju kompetencji miękkich podległych pracowników.

Zespół

Siłą napędową naszej firmy od początku są tworzący ją ludzie. Możemy pochwalić się stabilnym i doświadczonym zespołem, który systematycznie powiększamy. Podobnie nasze zaplecze instruktorskie, od wielu lat tworzą znani i cenieni przez uczestników eksperci.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

  • nieodpłatne szkolenia prospołeczne – W ramach kampanii wspierającej rozwiązania na rzecz ekologii, prowadzimy bezpłatne warsztaty dla mieszkańców gminy Bielska-Białej. Zachęcamy do udziału w cyklicznych szkoleniach, jeśli interesuje Cię tematyka fotowoltaiczna, chcesz się przekonać, ile możesz zaoszczędzić zastępując tradycyjne formy ogniwami fotowoltaicznymi, a przy okazji przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia naszego środowiska.
  • działalność charytatywna – Uczestniczymy w akcji „Eko-Wkręceni”. Zebrane od mieszkańców elektro-śmieci, przekazujemy firmie recyklingowej, która część uzyskanego przychodu przeznacza na wsparcie podopiecznych fundacji „Jesteśmy Blisko”.
  • wspieramy finansowo przedsięwzięcia społeczne oraz sportowe. Od wielu lat jesteśmy partnerem największej, dziecięco-młodzieżowej imprezy narciarskiej w Polsce „Puchar Reksia” Dokładamy również swoją „cegiełkę” do organizacji „Świąt na starówce”, imprezy, która na stałe wpisała się w grudniowy klimat Bielska-Białej.
Close Menu