Godziny otwarcia: pn-pt 7:00– 15:00, tel. 33 81 38 300-309, e-mail: szkolenie@ziad.bielsko.pl

Ekoenergia - geotermia

Energia geotermalna, zaliczana do odnawialnych źródeł energii, to energia cieplna skał, wody oraz gruntów znajdujących się pod powierzchnią Ziemi.

Możliwości wykorzystania energii geotermalnej, zostały szczegółowo opisane w latach 70-tych przez prof. Juliana Sokołowskiego, polskiego geologa.
Na terenie miasta Bielska-Białej, znajduje się pięć odwiertów geotermalnych.

Jaki potencjał dla naszego regionu stanowi ta dziedzina OZE, czy można wykorzystać np. do celów ogrzewania energię drzemiącą w wykonanych odwiertach oraz jakie możliwości niesie ze sobą dla potencjalnych inwestorów. Więcej informacji znajdą Państwo w prezentowanych niżej publikacjach:

Wybrane fragmenty z opracowania prof. J. Sokołowskiego – Pierwsza w Polsce pozycja naukowa o charakterze utylitarnym dotyczącym kompleksowej ocen możliwości wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w Polsce z własnych zasobów geotermicznych…

Opracowanie na potrzeby miasta Bielsko-Biała przez firmę VA TECH ELIN EBG z Linzu oraz Beskidzką Agencję Poszanowania Energii.

Warunki geotermalne w rejonie Bielska-Białej – materiały udostępnione za zgodą prezesa Przedsiębiorstwa Geologicznego GRAFIT Sp. z o.o. w Cieszynie.

Zapraszamy do kontaktu:
Urszula Imielska – Specjalista ds. szkoleń
tel: 517 884 863, 33 813 83 08; e-mail: u.imielska@ziad.bielsko.pl

Close Menu